Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Countdown. Dva.

14. 09. 2016 7:00:07
Včera jsem zvěřejnil nejčtenější článek za dvouletou existenci mého blogu. Zajímavé je, že vyšel již 1.11.2014, tedy v začátcích mého blogu a myslím, že i obrovská dosažená čtennost a bohatá diskuze vedli k rozhodnutí psát denně.

Druhý článek, na který se podíváme, byl publikován poměrně nedávno, vzbudil však podobný ohlas, i když zdaleka nedosáhl na státníkovu čtennost.

Jmenuje se

Jak se stát insolvečním milionářem aneb legální lichva

21. 07. 2016 7:00:07 Ve svém blogu jsem se otázkám dluhů, dlužníků, vyděračů, lichvářů a dalších finančním záležitostem již několikrát věnoval. Dnešní příspěvek však zaměříme jinam, například na cestu, jak se dostat bez větší námahy mezi milionáře

Před samotným zahájením se Vás zeptám, co si myslíte, že mají společného následující firmy?

X-CREDIT Czech s.r.o., DOOR Financial a.s., CENTROFINANCE s.r.o., EC FINANCIAL SERVICES a.s., AMERICAN CREDIT s.r.o., český triangl a.s., FAIR CREDIT INTERNATIONAL, SE, HELP FINANCIAL s.r.o., KOBLÍŽEK PLZEŇ s.r.o., T&C DOMOV s.r.o., JET MONEY s.r.o,, PATRION BUSINESS s.r.o., ABEWY EXE GROUP s.r.o, TOMMY STACHI s.r.o., WLS INKASO s.r.o., ÚVĚROVÝ SERVIS s.r.o., INTRUM JUSTIA S.R.O. a PROVIDENT FINANCIAL?

Nevíte?

No přeci ...

Všechny myslí na lidi a v inzerátech všech typů vždy a hlasitě mluví o dobrotě svého srdce, ale vždy zapomenou dodat, že o vnitřní orgány jim ani tak nejde, jde o majetek a prostředky, které těm, kdož si u nich vypůjčí, dříve, či později seberou se ziskem 100 i více procent.

Kdo nevěří, At se přesvědčí sám, třeba tady, informace jsou volně dostupné.

Seznam dobrodinců

Ale zpět k oznámení v nadpise a perexu. Cesta není vůbec dlouhá, ale je zajímavá.

To se takhle narodíte 13. února roku 1991 a jste porevolučním dítětem s možnostmi světa otevřenými dokořán. Absolvujete školku, školu, Západočeskou univerzitu, ale i Univerzitu Palackého v Olomouci a stanete se v pětadvaceti reportérem televize NOVA, kde pobudete 3 roky a rok před ukončením zvládnete zároveň vykonávat funkcí vedoucího zahraničního zpravodajství PRIMA TV, kde vydržíte celých 9 měsíců, abyste se na jeden rok stal reportérem České televize.

Předpokládám, že ztrácíte trpělivost a říkáte si, proč nám to všechno vykládá, my chceme ten návod na milionáře!

V tomto případě myslím, že trpělivost růže přináší a s nimi pěkný balík, protože po neúspěšné téměř pětileté kariéře v televizním businessu zjistíte, že nemáte ani slávu, ani dost peněz a rozhodnete se pro radikální řez.

STANETE SE INSOLVENČNÍM SPRÁVCEM

Jak to? To jde jen tak? Bez ničeho?

Ze životopisu některých insolvenčních správců zjistíte, že ano, protože se stali insolvenčními správci, o tři roky (na jiných stránkách uváděno o dva roky) dříve, než úspěšně složiliZVLÁŠTNÍ ZKOUŠKU INSOLVENČNÍHO SPRÁVCE.

Nevím jak Vás, ale mne by zajímalo, co vlastně bylo zdrojem příjmu "nového insolvenčního správce" v době, kdy nebyl zaměstnán jinde a neměl ony zkoušky. Mohl třeba na zkoušku půjčovat prostředky potřebným a nejraději lidem, o kterých bylo jasné, že nikdy nebudou mít na vrácení celého dluhu včetně tak chytře definovaného příslušenství.

Takto by si totiž šlo dobře vykrmit prasátka, z jejichž zabijaček, v nové funkci, bude k rychle k dispozici nejeden ten miliónek zisku.

Půjčíte tisíc, zpátky dostanete deset tisíc, či sto tisíc, nula sem, nula tam.

To není lichva, to je Česká republika a její zákony a zákonodárství.

To je řešení k ochraně dlužníků, to které zůstalo jen a pouze na papíře.

Jak jsem na to přišel? Celkem snadno koukám kolem sebe, nebojím se hovořit s lidmi bez ohledu na to, zda-li jezdí v drahých vozech, či za sebou tahají kárku se šrotem a bydlí pod mostem. I oni pro mne totiž zůstali lidmi.

A často se jejich příběhy opakují.

Bianko směnky s podpisem daným v okamžiku nouze, když bylo třeba koupit dítěti vybavení do školy, či použitou chladničku namísto té, která ač tak opečovávaná, další desetiletku nezvládne, či invalidní vozík namísto toho, co někdo ukradl apod.

K insolvenčnímu správci se dostanou dluhy oveček lichvářů, které najatí advokáti učesali a předložili soudu v podobě psané děrami zákona tak, aby soud pochopil, že tím kdo trpí není původní dlužník, který původní částku již přeplatil stonásobně, ale právě chudák dobrosrdečný lichvář.

A tak se sejde v insolvenci částka 200.000 a u rozvedených manželů, kde došlo k vyrovnání majetku před vznikem dluhu jednoho z manželů, a do placu se vhodí následující formulka:

SMOUVA BYLA UZAVŘENA V POSLEDNÍCH TŘECH LETECH PŘED ZAHÁJENÍM INSOLVENČNÍHO ŘÍZENÍ

A proto se napadá její platnost.

No není to krásné?

Zákonodárství naší republiky pracuje s budoucností lépe než věštkyně na jedné z tuzemských televizí a to s jediným cílem, ochránit „nevinné“

Smál bych se, kdyby mi z podobných případů nebylo k pláči a to i z toho důvodu, že pro insolvenci ve výši 200.000,-Kč hrozí 80ti leté ženě, kterou manžel dlouhá léta okrádal, že přijde o byt a chatu, které byly jejím jediným majetkem a jsou místy, kde nachází útočiště, zatímco skutečný dlužník možná dělá dluhy někde jinde. Je zajímavé, že paní soudkyni ani nepřekvapuje, proč se má kvůli dluhu za 200.000,-Kč sahat na majetek 10x dražší.

Ovšem, není se čemu divit, když insolvenční správce je neuznaný herec a k vykonávání činnosti nepotřebuje víc než absenci svědomí a klientelu, která mu bude ráda odkapávat z loupeží, které se díky němu stanou legálním zdrojem milionových příjmů nejen pro ně, ale i pro něho samotného.

P.S. zajímalo by mne, v kolika případech došlo k tomu, že lichváři se sami stali insolvenčními správci, stejně jako se největší pokrytci stávají obhájci transparentnosti a lidé profitující z nárůstu odpadu bojovníky za čistý svět.

P.P.S. Po napsání článku se objevil na internetu odkaz na bouři exekutorů, kterým navrhuje ministr spravedlnosti pan Pelikán snížit odměny. Jsem pro a to už jen z toho důvodu, že exekutoří jsou jeko jedni z nemnoha úředníků ze svých platů schopni žít v nadstandardním luxusu a výsledkem jejich práce je často zmar a deprese.

P.P.P.S. proč například soud nezajímá to, jak je možné, že při půjičce 21.000 dělá Poplatek za poskytnutí úvěru 8.400,-Kč, Poplatek za vyhodnocení úvěru 3.447,-Kč a Inkasní poplatek 8.400,-Kč, tedy celkem 20.247,-Kč, tedy 96,4% vypůjčené částky apod.

Autor: Michael Rada| čtvrtek 21.7.2016 7:00 | karma článku: 29.13 | přečteno: 1464x

Autor: Michael Rada | středa 14.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 38x

Další články blogera

Michael Rada

ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.

5.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Michael Rada

Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,

7.7.2017 v 10:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Role jedné ženy v kurdských dějinách a v současnosti

Kolik těch psychopatických žen nechalo za sebou nesmazatelné stopy v našich lidských dějinách a vsoučasnosti ?

21.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 165 | Diskuse

Petr Skoupil

Zoufalství jednoho volebního hlasu

Můj volební hlas je zoufalý. Volební místnosti se za několik hodin zavřou a on stále neví, koho si vybrat, aby nepropadl a nerozdělili si jej ty strany, které by rozhodně nikdy nevybral.

21.10.2017 v 11:02 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 400 |

Tomáš Vyoral

Trumf zeleného mužíčka. Nejsem srab! Jsem gay... kalkulátor a populista. Homofobové jedni!

Matěj Stropnický se po deseti letech rozhodl nebýt srabem a chvíli před volbami tasil trumf! Je homosexuál! A ještě k tomu účelově populistický. Že by se mu zachtělo nějakého procenta od LGBT-XYZ komunity?

21.10.2017 v 10:35 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1164 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Šéfové EU jednou udělali dobrou věc

Juncker, Tusk a Tajani ve španělském Oviedu jasně podpořili španělskou vládu a právní stát proti katalánským separatistům. Výjimečně dávám palec nahoru.

21.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 6.01 | Přečteno: 348 | Diskuse

Jan Dvořák

Bylo by ostudné, kdyby premiér Sobotka po volbách musel vyžít jen z poslanecké dávky

Média přemítají o tom, jestli poříjnový expremiér Sobotka po předání funkce kolegovi Babišovi, skončí jako jen pouhý stotisícový poslanec, nebo zda mu strana vyjedná méně citelnější finanční újmu.

21.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 391 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 392

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.