Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 18. dubna 2021 Valérie

Countdown. Tři.

13. 09. 2016 7:00:07
Tímto článkem byl zahájen countdown, či-li opdočítávání. Zatímco ten u první rakety s lidskou posádkou sledovali a poslouchali všichni s přístupem k mediu, které je vysílalo, dnešní se ani nesledují. Jsou nudné. Sledují se chyby.

Já jsem se rozhodl v následujících třech dnech zveřejnit nejčtenější a nejlépe hodnocené články svého blogu posledních dvou let.

Zde je číslo jedna

Zahořklost státníkova

1. 11. 2014 9:00:09Pan Václav Klaus se řadí svým prezidenstvím mezi vrcholné státníky. Prezidentem již sice není, ale jeho moudra a kopání do lidí kolem sebe, zůstalo. Čím déle je daná osoba po smrti, tím více je možné si rýpnout a přiznám se, že článek o panu Václavu Havlovi jako komunistovi, rýpl i do živých, například mně.

Pan Klaus byl a zůstával nadčlověkem. Na rozdíl od bodrého zemana z Moravy, se cítí být intelektuálním vůdcem. Bohužel si neuvědomuje, že lidé, kteří mu naslouchali, tak činili z důvodů ekonomických výhod, které jim vědomě či nevědomě přinášel, ne pro jeho nebetyčnou moudrost.

V každém případě je rozhovor pouze PR aktivitou ke špatné knize. Nevím, jestli jí pomůže, ale jistě se prodá o pár kusů víc i dalším zatrpklým obyvatelům české kotliny.

Dnešníčlánekje ideálním příkladem pro vysvětlení českého rčení

Po bitvě je každý králem

Mně však napadá ještě jedno rčení, které jsem v průběhu svého zrání a zkušeností lehce modifikoval, toto zní

Český král, do boje nikdy neutíká

Je to tak. Hned v prvním odstavci nenechává druhý prezident na tom prvním nitku suchou. Přesvědčte se sami:

Ve své nové knížce „Chtěli jsme víc než supermarkety“ se vůči Václavu Havlovi poměrně ostře vymezujete: „Havlismus nebyl schopen vytvořit politickou programovou alternativu. Chtěl kázat, poučovat, nechat se oslavovat. Byl schopen bourat, nikoliv tvořit.“ Co Václav Havel boural?Všechno.

On prostě nechtěl společnost, jakou jsme chtěli my. On nechtěl politickou demokracii standardního typu. On nenáviděl politické strany. On chtěl svá milovaná hnutí. A zásadním způsobem odmítal tržní ekonomiku, ač si myslím, že z ní sám osobně velmi tyl. On ale prostě nechtěl trh. Možná si vzpomínáte na jeho výroky, že trh je hokynářství. To byl nepřetržitý ideový souboj s tímto pohledem na svět. Museli jsme si probojovávat spoustu věcí, u kterých jsem si ani nemyslel, že to bude potřeba.


Překvapuje mne, proč moudrý ekonom nekandidoval na místo prezidenta místo pana Václava Havla, který sice nikdy o post prezidenta nestál, ale byl jediným a to zdůrazňuji JEDINÝM PREZIDENTEM, KTERÝ NAŠI REPUBLIKU SKUTEČNĚ REPREZENTOVAL. Jeho následovníci totiž reprezentovali a reprezentují jen sami sebe.

Při druhém čtení svého textu jsem si uvědomil, že už název další publikace z pera druhého prezidenta, ukazuje základní pravdu, kterou je skutečnost, že všichni následovníci prvního prezidenta jen „CHTĚLI VÍCE“ a dle toho naše zem dnes vypadá.

Proč by měl být prezident ekonomem? Proč by měl být prognostikem? Proč by měl být vojákem?

Není náhodou úkolem vlády a armády politiků a poradců, aby oni vykonávali svou odbornost? Považoval bych za logické, aby odborníci vykonávali odbornou práci ve svých oborech. Prezident by měl reprezentovat stát, zemi i národ, který ho zvolil a který vede.

Za rozmachem supermarketů nestojí, jak se snaží dokázat bývalý druhý prezident, pan Václav Havel, ale stojí za ním ekonomové, politici a další lidé, kteří hodnotu člověka vyčíslují jen ve finančních objemech, ne v jeho charakteru. Ten je často postaven na druhou kolej.

Pan Prezident Václav Havel, je jediným, kdo si zaslouží, aby jeho titul byl psán s velkým písmenem na začátku slova, protože pokud si dobře vzpomínám, nebyla cílem jeho činnosti výše schodku státního rozpočtu, ale faktické vedení lidí ke změně přístupu od Já k My.

Od Sametové revoluce uběhne v tomto roce 25 let. Díky posledním 11 letům "ekonomického vedení" se však přísloví typu "Kdo nekrade, okrádá rodinu", dostává opět mezi standardní přístupy občanů, kteří zde žijí.

Politik, včetně toho vrcholného, kterým je prezident, by měl figurovat v pozici přirozeného Leadra (bohužel český ekvivalent vůdce mi nepřipadne adekvátní), člověka který svými vlastními činy a konáním ukazuje, že není nadčlověkem, ani tím kdo stojí za blahobytem, protože vše co jej tvoří, vyrobil vlastníma rukama a vymyslel vlastním mozkem, ale že je jedním z občanů.

K tomu, aby mohl svou funkci tímto způsobem vykonávat je prezident zbaven existenční nejistoty. Na rozdíl od jiných občanů našeho státu má zdarma bydlení, auto, dopravu, hrazené veškeré náklady pro sebe a svou rodinu a k tomu všemu ještě zajímavý plat a jistotu doživotního zabezpečení.

To co stačilo Panu Prezidentu Václavu Havlovi, však nestačilo žádnému z jeho následovníků, druhého prezidenta nevyjímaje.

Netvrdím, že Pan Prezident Václav Havel byl dokonalý, to totiž není nikdo. I přes své působení v prezidentské funkci však zůstal člověkem a to se o jeho následovnících bohužel říci nedá.

Autor: Michael Rada| sobota 1.11.2014 9:00 | karma článku: 45.47 | přečteno: 12653x

Nevím jak Vám, ale mně tento článek připadá aktuální i dnes.

Autor: Michael Rada | úterý 13.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 43x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

Totální zoufalství ruských trollů

Jako jeden muž a jako na povel naběhli trollové ze zdejších hnojů a žump na značky, aby opět předvedli svoje nacvičené spartakiádní skladby, chybějí už jen pánové -tvička a -žička. Kde se nám loudají?

18.4.2021 v 13:56 | Karma článku: 19.07 | Přečteno: 374 | Diskuse

Jiří Jiroudek

Utrpení mladých i nemladých Wertherů

Traduje se, že po vydání knížkyUtrpení mladého Werthera následovala vlna sebevražd, ale důkazy pro toto tvrzení chybí. Lidé se s Wertherem ztotožňovali a nacházeli v něm sami sebe. . Goethe si tímto románem získal velkou slávu,

18.4.2021 v 12:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 91 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko vyhlásilo Česku válku

Agenti ruských tajných služeb způsobili výbuch muničního skladu ve Vrběticích. Tento teroristický útok a vražda dvou nevinných lidí jsou de facto válečným útokem Ruska na Českou republiku v době míru.

18.4.2021 v 12:37 | Karma článku: 20.81 | Přečteno: 601 | Diskuse

Karel Trčálek

Ruští pachatelé výbuchů z Vrbětic byli odhaleni i díky prezidentovi Zemanovi

Nebýt prezidenta Zemana, nejspíše by čučkaři z BIS agenty GRU nikdy neodhalily, byl to právě Zeman, kdo trval na důkladném vyšetření výbuchů ve Vrběticích

18.4.2021 v 8:41 | Karma článku: 24.35 | Přečteno: 682 | Diskuse

Jakub Černý

Výbuch ve Vrběticích: Václav Moravec zásadně ohrozil vyšetřování, vyzradil tajné informace

Moderátor ČT V. Moravec vyzradil v přímém přenosu 7. 12. 2014 a 8. 2. 2015 utajované informace ohledně skladů ve Vrběticích, čímž upozornil mimo jiné i ruské tajné služby na zájem BIS o tyto sklady a aktivitu kolem nich.

18.4.2021 v 2:00 | Karma článku: 38.24 | Přečteno: 7291 |
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 407

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Najdete na iDNES.cz