Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Countdown. Tři.

13. 09. 2016 7:00:07
Tímto článkem byl zahájen countdown, či-li opdočítávání. Zatímco ten u první rakety s lidskou posádkou sledovali a poslouchali všichni s přístupem k mediu, které je vysílalo, dnešní se ani nesledují. Jsou nudné. Sledují se chyby.

Já jsem se rozhodl v následujících třech dnech zveřejnit nejčtenější a nejlépe hodnocené články svého blogu posledních dvou let.

Zde je číslo jedna

Zahořklost státníkova

1. 11. 2014 9:00:09Pan Václav Klaus se řadí svým prezidenstvím mezi vrcholné státníky. Prezidentem již sice není, ale jeho moudra a kopání do lidí kolem sebe, zůstalo. Čím déle je daná osoba po smrti, tím více je možné si rýpnout a přiznám se, že článek o panu Václavu Havlovi jako komunistovi, rýpl i do živých, například mně.

Pan Klaus byl a zůstával nadčlověkem. Na rozdíl od bodrého zemana z Moravy, se cítí být intelektuálním vůdcem. Bohužel si neuvědomuje, že lidé, kteří mu naslouchali, tak činili z důvodů ekonomických výhod, které jim vědomě či nevědomě přinášel, ne pro jeho nebetyčnou moudrost.

V každém případě je rozhovor pouze PR aktivitou ke špatné knize. Nevím, jestli jí pomůže, ale jistě se prodá o pár kusů víc i dalším zatrpklým obyvatelům české kotliny.

Dnešníčlánekje ideálním příkladem pro vysvětlení českého rčení

Po bitvě je každý králem

Mně však napadá ještě jedno rčení, které jsem v průběhu svého zrání a zkušeností lehce modifikoval, toto zní

Český král, do boje nikdy neutíká

Je to tak. Hned v prvním odstavci nenechává druhý prezident na tom prvním nitku suchou. Přesvědčte se sami:

Ve své nové knížce „Chtěli jsme víc než supermarkety“ se vůči Václavu Havlovi poměrně ostře vymezujete: „Havlismus nebyl schopen vytvořit politickou programovou alternativu. Chtěl kázat, poučovat, nechat se oslavovat. Byl schopen bourat, nikoliv tvořit.“ Co Václav Havel boural?Všechno.

On prostě nechtěl společnost, jakou jsme chtěli my. On nechtěl politickou demokracii standardního typu. On nenáviděl politické strany. On chtěl svá milovaná hnutí. A zásadním způsobem odmítal tržní ekonomiku, ač si myslím, že z ní sám osobně velmi tyl. On ale prostě nechtěl trh. Možná si vzpomínáte na jeho výroky, že trh je hokynářství. To byl nepřetržitý ideový souboj s tímto pohledem na svět. Museli jsme si probojovávat spoustu věcí, u kterých jsem si ani nemyslel, že to bude potřeba.


Překvapuje mne, proč moudrý ekonom nekandidoval na místo prezidenta místo pana Václava Havla, který sice nikdy o post prezidenta nestál, ale byl jediným a to zdůrazňuji JEDINÝM PREZIDENTEM, KTERÝ NAŠI REPUBLIKU SKUTEČNĚ REPREZENTOVAL. Jeho následovníci totiž reprezentovali a reprezentují jen sami sebe.

Při druhém čtení svého textu jsem si uvědomil, že už název další publikace z pera druhého prezidenta, ukazuje základní pravdu, kterou je skutečnost, že všichni následovníci prvního prezidenta jen „CHTĚLI VÍCE“ a dle toho naše zem dnes vypadá.

Proč by měl být prezident ekonomem? Proč by měl být prognostikem? Proč by měl být vojákem?

Není náhodou úkolem vlády a armády politiků a poradců, aby oni vykonávali svou odbornost? Považoval bych za logické, aby odborníci vykonávali odbornou práci ve svých oborech. Prezident by měl reprezentovat stát, zemi i národ, který ho zvolil a který vede.

Za rozmachem supermarketů nestojí, jak se snaží dokázat bývalý druhý prezident, pan Václav Havel, ale stojí za ním ekonomové, politici a další lidé, kteří hodnotu člověka vyčíslují jen ve finančních objemech, ne v jeho charakteru. Ten je často postaven na druhou kolej.

Pan Prezident Václav Havel, je jediným, kdo si zaslouží, aby jeho titul byl psán s velkým písmenem na začátku slova, protože pokud si dobře vzpomínám, nebyla cílem jeho činnosti výše schodku státního rozpočtu, ale faktické vedení lidí ke změně přístupu od Já k My.

Od Sametové revoluce uběhne v tomto roce 25 let. Díky posledním 11 letům "ekonomického vedení" se však přísloví typu "Kdo nekrade, okrádá rodinu", dostává opět mezi standardní přístupy občanů, kteří zde žijí.

Politik, včetně toho vrcholného, kterým je prezident, by měl figurovat v pozici přirozeného Leadra (bohužel český ekvivalent vůdce mi nepřipadne adekvátní), člověka který svými vlastními činy a konáním ukazuje, že není nadčlověkem, ani tím kdo stojí za blahobytem, protože vše co jej tvoří, vyrobil vlastníma rukama a vymyslel vlastním mozkem, ale že je jedním z občanů.

K tomu, aby mohl svou funkci tímto způsobem vykonávat je prezident zbaven existenční nejistoty. Na rozdíl od jiných občanů našeho státu má zdarma bydlení, auto, dopravu, hrazené veškeré náklady pro sebe a svou rodinu a k tomu všemu ještě zajímavý plat a jistotu doživotního zabezpečení.

To co stačilo Panu Prezidentu Václavu Havlovi, však nestačilo žádnému z jeho následovníků, druhého prezidenta nevyjímaje.

Netvrdím, že Pan Prezident Václav Havel byl dokonalý, to totiž není nikdo. I přes své působení v prezidentské funkci však zůstal člověkem a to se o jeho následovnících bohužel říci nedá.

Autor: Michael Rada| sobota 1.11.2014 9:00 | karma článku: 45.47 | přečteno: 12653x

Nevím jak Vám, ale mně tento článek připadá aktuální i dnes.

Autor: Michael Rada | úterý 13.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 17x

Další články blogera

Michael Rada

ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.

5.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Michael Rada

Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,

7.7.2017 v 10:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Role jedné ženy v kurdských dějinách a v současnosti

Kolik těch psychopatických žen nechalo za sebou nesmazatelné stopy v našich lidských dějinách a vsoučasnosti ?

21.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 165 | Diskuse

Petr Skoupil

Zoufalství jednoho volebního hlasu

Můj volební hlas je zoufalý. Volební místnosti se za několik hodin zavřou a on stále neví, koho si vybrat, aby nepropadl a nerozdělili si jej ty strany, které by rozhodně nikdy nevybral.

21.10.2017 v 11:02 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 400 |

Tomáš Vyoral

Trumf zeleného mužíčka. Nejsem srab! Jsem gay... kalkulátor a populista. Homofobové jedni!

Matěj Stropnický se po deseti letech rozhodl nebýt srabem a chvíli před volbami tasil trumf! Je homosexuál! A ještě k tomu účelově populistický. Že by se mu zachtělo nějakého procenta od LGBT-XYZ komunity?

21.10.2017 v 10:35 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1164 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Šéfové EU jednou udělali dobrou věc

Juncker, Tusk a Tajani ve španělském Oviedu jasně podpořili španělskou vládu a právní stát proti katalánským separatistům. Výjimečně dávám palec nahoru.

21.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 6.01 | Přečteno: 348 | Diskuse

Jan Dvořák

Bylo by ostudné, kdyby premiér Sobotka po volbách musel vyžít jen z poslanecké dávky

Média přemítají o tom, jestli poříjnový expremiér Sobotka po předání funkce kolegovi Babišovi, skončí jako jen pouhý stotisícový poslanec, nebo zda mu strana vyjedná méně citelnější finanční újmu.

21.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 391 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 392

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.