Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 18. dubna 2021 Valérie

Poslední Přísvěvek iDNES

16. 09. 2016 7:00:07
Vážení čtenáři mého blogu, od 16.9.2014, tedy po dobu přesně dvou let, jste mohli každý den sledovat mé myšlenkové procesy, mou práci, projekty a názory. Po úvodní době svobodného psaní, se čím dál silněji v periodiku ministra

financí začala projevovat cenzura, mající různé podoby, aby nakonec dospěla ke kompletnímu vyřazení mých článků z hlavní stránky iDNES.

Redakce popírá cenzuru, ale na náhodu technické výpadky v době zveřejňování názorů na činnost majitele, či sponzorů v podobě odpadových, či vodárenských společností, až po opakované nařčení z PR, když v článku scházel jediný aktivní odkaz, to nevypadá.

V každém případě, jsem se rozhodl publikování na stránkách iDNES dnešním dnem ukončit a přesunout se jinam. Novým domovištěm mi bude server PARLAMENTNÍ LISTY, který se sice tváří jako čistě politický, ale jeho vedení i redakce dává prostor i dalším tématům a to v celé její šíři.

Nyní už konečně víte, k čemu COUNTDOWN tohoto týdne směřoval. Když jsem jej tvořil, narazil jsem v archivu článků na zajímavou maličkost. Některé články, s velkou čteností z „mého“ archivu iDNES zmizely. Vypařily se. Je zajímavé, že v každém z nich byl nejeden odkaz na lidi, kteří moji práci - tedy VYTVÁŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ, nemohou vystát, protože by přišli o všechny své zisky, které díky obému trvale narůstají a majitel serveru iDNES, k nim patří. Nejlepším příkladem může být článek s názvem KOUŘENÍ POVINNĚ DO ŠKOL – VYCHOVÁVEJME EKONOMICKY. I když ho v mém archivu Idnes nenajdete, nezoufejte, převzala ho i jiná media a je například na serveru skutečnosti.cz -http://skutecnosti.cz/koureni-povinne-do-skol-vychovavejme-ekonomicky/

Stejně jako u stávající adresy, můžete si udělat záložku na archiv mých článků, který se skrývá pod tímto linkem, věřím, že brzy tam budou všechny mé příspěvky, zatím, některé zabloudí i do jiné sekce a proto doporučuji sledovat i část Aréna a v ní Názory a Petice, kde články jsou hned po vydání umístěny.

Ptáte-li se co jsem z toho psaní měl, rád Vám odpovím.

 1. Dobrý pocit z toho, že dokáži, i když to není vždy snadné, plnit svá předsevzetí. Jedním z nich totiž bylo, psát blog pro každý den roku 2015. To jsem téměř 2x překonal.
 2. Utvrzení se v názoru, že o názory, které mám já, se zajímá více lidí a mnoho s nimi souhlasí.
 3. Utvrzení se v názoru, že o názory a reálné projekty, které mám, se zajímá dosti lidí, kterým vadí a snaží se mne umlčet a zastavit tak nastartovanou změnu, která se jich citelně dotýká po ekonomické stránce.
 4. Radost z toho, že za dva roky se mé texty přečetli 280.000 krát, což je 80x násobek počtu obyvatel městysu ve kterém jsem vyrůstal a absolvoval v něm svou kompletní před i školní docházku.
 5. Pocit, že jsem za sebou zanechal stopy, za které se nemám proč stydět, a bude na nich možné stavět budoucnost.
 6. Pochvalu z úst mého dědečka i mých rodičů, kteří mne vychovávali k tomu, abych nehrbil hřbet a nebál se fyzické práce, což jsou rady, na kterých stavím dodnes.

Když jsem u toho, mohu Vám také prozradit, co jsem z toho neměl

 1. žádný přímý, ani nepřímý finanční příjem a to na rozdíl od cenzorů, které cenzorství živí
 2. více času na svou práci a rodinu, která místy strádala
 3. přednost na křižovatkách, jedouce s modrým majáčkem namísto kočího

Věřím, bude-li ještě existovat ta možnost, že se ke svým textům budu moci vracet, stejně jako jsem to každý víkend činil s texty literárními z knih, které jsem psal před 20 a více lety a nad jejichž nadčasovostí jsem se mnohdy upřímně pozastavoval.

Tyto jediné pravděpodobně zatím na serveru PARLAMENTÍ LISTY nebudou, nezapadají tam, a proto hledám dál místo, kde by mohly vycházet v podobě, v jaké se zrodily. Je jich ještě dost, takže se není třeba bát nedostatku.

Přeji Vám všem, krásný víkend a čas bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách a věřím, že mne budete pravidelně navštěvovat i na novém působišti.

P.S. jen pro zajímavost. Nadpis dnešního článku by byl důvodem pro vyřazení z hlavní stránky iDNES a to hned 6x (ale cenzura to není)

Autor: Michael Rada | pátek 16.9.2016 7:00 | karma článku: 14.06 | přečteno: 153x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Nechutné handlování o prales aneb zelené pokrytectví

Brazilský prezident Bolsonaro žádá miliardu dolarů za to, že zpomalí kácení amazonského pralesa. Je to nechutné vydírání, ale pořád to není nic proti evropskému pálení biomasy a plynovým kšeftům.

16.4.2021 v 9:42 | Karma článku: 29.71 | Přečteno: 515 | Diskuse

Jan Tomášek

Přehrada Bystřička a ekologická havárie na Bečvě

Dvě poněkud odlišná témata - jedno spíše prázdninově letní a k tomu ohlas na ekologickou havárii na Bečvě roku 2020 - kdy v souvislosti s vypuštěním závadných látek došlo k úhynu značného množství ryb.

14.4.2021 v 11:51 | Karma článku: 9.76 | Přečteno: 548 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Letadlem nepoletíte, alou na předražený vlak

Francouzský parlament zakázal vnitrostátní lety, které lze uskutečnit přímým vlakem za méně než dvě a půl hodiny. Zákaz je součástí klimatického zákona. V principu jde možná o logický krok, bohužel má opět své drahé ALE.

13.4.2021 v 10:36 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Koniklecová louka čelí davům návštěvníků. Pošlapané rostliny nemusí znovu vykvést

Koniklece na Kamenném vrchu čelí velkému nebezpečí. Přívětivé počasí totiž přilákalo na koniklecovou louku stovky lidí. Návštěvníci si tyto vzácné rostliny fotí, nedrží se na stezkách a koniklece bývají často pošlapané. Poškozená

10.4.2021 v 8:32 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 209 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Teď by měla Greta začít opravdu křičet

Bohužel se děje přesně to, před čím se snažím varovat. Údajně „zelené“ plány se začínají naplňovat, ovšem životní prostředí i klima zapláče. V hlavních rolích biomasa, plyn, vychytralí politici a hloupí aktivisté.

6.4.2021 v 11:29 | Karma článku: 42.86 | Přečteno: 2091 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 407

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Najdete na iDNES.cz