Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zpátky z Marsu, jdeme volit

8. 09. 2016 7:00:07
Zatímco se v tuzemsku dohadujeme, proč z Plzně do Prahy musíme jet i čtyři hodiny, když ministr Ťok slíbil, že práce půjdou lépe a rychleji, skončila na Havaji minulý víkend úspěšně roční expedice na Mars. Že jste o ní neslyšeli?

To bude asi tím, že je Mars, ale vlastně i Havaj, moc daleko.

Jednalo se o další z pokusů simulovat na Zemi pocit odloučení a samoty a samozásobení, s tím, že podobně by mělo být i na MARSU. Více informací je pak možné získat přímo za zdrojových stránkách Havajské univerzity.

Důvodem není unikátnost projektu, jak píši výše, podobné se již uskutečnili na více místech, ale shoda s tím, co se děje u nás, protože přesídlení na MARS má v plánu každá z tuzemských politických stran a každý z politiků, chystajících se do komunálních voleb.

Podívám-li se na tyto volby pohledem člověka, který hledá oblasti plýtvání a vzniku odpadu, aby je eliminoval, pak totiž musím konstatovat, že Politické volby, a je zcela jedno jaké úrovně, jsou jedním z nejnabubřelejších způsobů plýtvání a to nejen prostředky, jaké mám možnost zažívat.

Podívejte se, kolik se zbytečně vytiskne papíru, nejenom na volební lístky, ale i na plakáty, plakátky, letáky a další "dez-informační zdroje"

Kolik času zabírají proslovy o ničem, plné slibů, které se dobře poslouchají, ale zůstanou na úrovni slibů a to minimálně do dalších voleb.

Podívejte se, kolik prostoru začali zabírat billboardy a transparenty s hlavami "moudrých" které si před volbami přestávají barvit vlasy, aby vynikla šeď, jež by se měla rovnat moudrosti.

A kolik prostředků, které nikdy nevydělali, dokáží v předvolebních kampaních všichni vysát ze státního rozpočtu jen, aby byli krátce před volbami vidět, aby (budou-li pro n úspěšné) svým voličům zase zmizeli z očí. Samozřejmě poté, kdy část peněz odteče do jejich vlastních kapes.

Když pro "jednou politika" úspěšné nebudou, pak se může stát, že (neví-li toho dost na druhé) bude se nucen živit prací. Je zajímavé pozorovat, jak se pak snaží dostat zpět do politiky, aby nemusel, či nemusela trávit čas s plebejci, mezi něž přeci nepatří.

K napsání tohoto článku mne přivedla i otázka, která mi běžela hlavou, když jsem se díval na řadu plakátů se slovem ANO. Proč "komunální"? První část KOMU, tu chápu, ta symbolizuje natažené ručičky čekající na "zaslouženou odměnu" za podporu toho, či onoho plánu, či projektu, ale zbytek NÁLNÍ mi nešel do hlavy, než jsem si uvědomil, že jak je v době zkracování a zkratek běžné, i zde schází písmenko. Aby ne, když je na každém druhém plakátu vytištěno VELKÝM fontem.

Je to písmeno "A" a tím se dostávám k rozumnému vysvětlení druhé části slova. Správně totiž jako celek vyjadřuje výraz ANÁLNÍ. Tedy popisující oblíbenou zkratku mnoha politiků a vedoucích pracovníků k místům ještě POLITIČTĚJŠÍM a VEDOUCTĚJŠÍM.

V kontextu toho všeho se mi ani nechce zakončovat připraveným příspěvkem o muži, který nejen ve své zemi, roubuje na jeden strom více druhů stromovin a plodů. Pokud si dobře vzpomínám, učili jsme se o jednom podobném, tehdy žijícím ve státě nesoucím zkratku CCCP. Tam však cíl byl odlišný.

Na videu níže, pan profesor zmiňuje mnoho krásných myšlenek a jednou z nich je skutečnost, že na rozdíl od prvních prací, zohledňuje dnes budoucnost celého stromu a všechna vegetační období, tak aby tento žil, plodil a nosil krásu po co nejdelší období.

Jeden strom tak sdílí osud desítek jiných a to je právě to, co v politice chybí.

V ní totiž všechny větve a je jedno jmenují-li se ODS, ANO, KSČ, či vím já jak ještě, dávno zapomněly na skutečnost, že rostou na kmeni zvaném stát, a chtějí si urvat všechny živiny jen pro sebe a je jim jedno, že zbytek umírá.

Dokud se toto nezmění, nebude politiky ničím jiným, než plýtváním, a plevelem, který by bylo lepší vymýtit.

Dobru ukázkou podobného parazitujícího soužití, může být život předsedy odborových svazů, který jak říká „je z rodiny, která poslouchala Svobodnou evropu“. Možná i proto se rozhodl hned při první příležitosti, že na práci už nesáhne a bude se živit jen prací a penězi druhých.

P.S. kdyby jste měl někdo chuť ocenit mou práci a činnost pěti minutami svého času, můžete mne a mou společnost nominovat v soutěži TOP ODPOVĚDNÝ LEADER 2016 a TOP OPDOVĚDNÁ FIRMA 2016. Děkuji

Autor: Michael Rada | čtvrtek 8.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 22x

Další články blogera

Michael Rada

ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.

5.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 23 | Diskuse

Michael Rada

Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,

7.7.2017 v 10:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Role jedné ženy v kurdských dějinách a v současnosti

Kolik těch psychopatických žen nechalo za sebou nesmazatelné stopy v našich lidských dějinách a vsoučasnosti ?

21.10.2017 v 13:15 | Karma článku: 4.66 | Přečteno: 165 | Diskuse

Petr Skoupil

Zoufalství jednoho volebního hlasu

Můj volební hlas je zoufalý. Volební místnosti se za několik hodin zavřou a on stále neví, koho si vybrat, aby nepropadl a nerozdělili si jej ty strany, které by rozhodně nikdy nevybral.

21.10.2017 v 11:02 | Karma článku: 11.75 | Přečteno: 400 |

Tomáš Vyoral

Trumf zeleného mužíčka. Nejsem srab! Jsem gay... kalkulátor a populista. Homofobové jedni!

Matěj Stropnický se po deseti letech rozhodl nebýt srabem a chvíli před volbami tasil trumf! Je homosexuál! A ještě k tomu účelově populistický. Že by se mu zachtělo nějakého procenta od LGBT-XYZ komunity?

21.10.2017 v 10:35 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1164 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Šéfové EU jednou udělali dobrou věc

Juncker, Tusk a Tajani ve španělském Oviedu jasně podpořili španělskou vládu a právní stát proti katalánským separatistům. Výjimečně dávám palec nahoru.

21.10.2017 v 9:00 | Karma článku: 6.01 | Přečteno: 348 | Diskuse

Jan Dvořák

Bylo by ostudné, kdyby premiér Sobotka po volbách musel vyžít jen z poslanecké dávky

Média přemítají o tom, jestli poříjnový expremiér Sobotka po předání funkce kolegovi Babišovi, skončí jako jen pouhý stotisícový poslanec, nebo zda mu strana vyjedná méně citelnější finanční újmu.

21.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 391 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 392

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.