Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 18. dubna 2021 Valérie

Týden bez odpadu již dva dny běží

7. 09. 2016 7:00:07
DOufám, že jste si po prázdninových příspěvcích uvědomili, že první zářijový týden probíhá celosvětově ZERO WASTE WEEK, tentokrát zaměřený na plýtvání jídlem. Přes celé prázdniny, jsem Vám každou středu předkládal příklady

a nápady, jak objem odpadu nejen snížit, ale i se mu zcela vyhnout.

A i přesto, že tuzemská media, stejně jako politici na toto téma nereflektují, věřím, že se aktivně celého týdne účastní nejen restaurace a hotely, které se rozhodli aktivně podpořit, ale i další lidé a společnosti, protože zabránit vzniku odpadu může každý z nás.

Podíváme-li se například na domácnosti, zjistíme, že nemalé množství jídla končí v odpadkovém koši a to jen proto, že porce byly příliš velké, či hlad měl moc velké oči. Ovšem je otázkou, proč si to s nedojedeným talířem namířit rovnou k odpadkovému koši.

Zde tedy několik nápadů, jak se dá v domácnosti se zbytky z talířů naložit

Brambory, bramborová kaše, stejně jako rýže, či čočka jsou vynikajícím základem pro placičky. Optimálně jednohubky a jejich pestrosti a fantazii, se skutečně meze nekladou. Většinou stačí jen přidat vejce, trochu mléka, mouku a dochutit dle vlastní chuti. Zbyde-li i maso, lze ho nakrájet, či natrhat na malé kousky a přidat do směsi. Trocha čili omáčky, či barbecue omáčky na grilování dokáží zázrak a když přidáte čerstvě nastrouhaný zázvor a třeba i česnek, myslím, že se budou strávníci brzy ptát, kdy tu dobrotu uděláte znovu.

Omáčky, knedlíky a těstoviny - zde je možné zavítat do kuchyně francouzské, či Italské, ale i té staročeské a udělat si je v druhé vlně v podobě zapečené mísy. Přidáním sýra nezkazíte vůbec nic a ti, kteří mají rádi francouzskou kuchyni v plném rozsahu, mohou zpestřit chuť i bílým vínem.

Tvrdnoucí bílé pečivo je možné proměnit v chuťově zajímavé jednohubky. Postup je poměrně jednoduchý. Nakrájíte pečivo na kousky dle velikosti, kterou považujete za rozumnou. Na pánev dáte olej, přidáte do něj chilli omáčku a do této směsi přidáte nakrájené kousky a osmažíte do zlatova. Alternativně lze kousky "marinované v této směsi" umístit i na pečicí plech, resp. na pečicí papír do trouby a nechat opět upéct do křupava.

Že Vám neříkám nic nového? Že toho znáte mnohem více? To je dobře. Zamyslete si však kdy a jak často takto skutečně postupujete.

To je onen zásadní rozdíl.

Všichni totiž známe a slyšeli jsme a, a, a....

jenže se tím neřídíme a ruka psychologa zvaného odpadové lobby nás nasměruje k nejbližšímu odpadovému koši, kde zbytky našich hostin končí.

To, že by cesta ke koši nemusela být v případě zbytků tou nejkratší, ukazuje i zajímavý produkt a projekt aktuálně umístěný na serveru komunitního financování, jedná se o designový a zároveň funkční doplněk kuchyňské linky.

Jednou z cest, jak to změnit, může být PALEO

Že jste o něm, resp. o ní nikdy neslyšeli? No tak je vidět, že mé blogy nečtete dost dlouho, nebo dosti pozorně. PALEO byla ještě vloni módní "dieta", či spíše způsob stravování. Vychází z latinského výrazu pro pravěký a cílem bylo, jíst co nejvíce potravu, či zachovat složení potraviny a její stav, takový, jaký byl právě v této době. Znamená to například syrovou stravu a to včetně masa. Nepřejídání se. Pohyb nutný, k tomu abych se najedl, či utekl v okamžiku, kdy bych se měl sám stát kořistí.

Důležitou součástí PALEO stylu bylo, nehromadit zásoby.

A zde jsme u toho nejdůležitějšího. U bodu, kterému se jeho důležitost často upírala.

Budeme-li totiž méně "hromadit" bude automaticky docházet i ke generování menšího objemu odpadů. Kromě jiného, si totiž začneme všeho, co jíme vážit.

Jak mnozí z Vás ví, rozhodl jsem se na začátku roku namísto poledního menu, konzumovat Polední Menu a to jen očima. Dnes po téměř 9ti měsících cítím jen výjimečně, třeba jednou za měsíc, potřebu jíst v poledne. Tělo si zvyklo a řekl bych, že jsem i zdravější a spokojenější.

Naopak, najím-li se v poledne, stojí zbytek dne často za starou belu, protože jsem unavený a ospalý.

Z pohledu ZERO WASTE se mi však podařilo, díky důslednosti a výdrži dosáhnout stavu, kdy v průběhu dne není kvůli mně osobně nutné generovat žádný odpad z potravin a to je dobře.

Věřím, že i Vám se podaří v Týdnu Bez Odpadu radikálně snížit objem odpadu a to jak toho potravinářského, tak i dalšího a těším se na Vaše komentáře, popisující Vaši vlastní zkušenost.

Na závěr mi dovolte vyslovit přání, které jsem vyslovil při tvorbě krátkého videa níže. Byl bych totiž rád, abychom Týden Bez Dopadu rozšířili a to třeba na Rok bez Odpadu, či celé století. Potom bychom totiž mohli všichni říci, že budujeme BUDOUCNOST BEZ ODPADŮ, a to by bylo správné.

P.S. kdyby jste měl někdo chuť ocenit mou práci a činnost pěti minutami svého času, můžete mne a mou společnost nominovat v soutěži TOP ODPOVĚDNÝ LEADER 2016 a TOP OPDOVĚDNÁ FIRMA 2016. Děkuji

Autor: Michael Rada | středa 7.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 33x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Nechutné handlování o prales aneb zelené pokrytectví

Brazilský prezident Bolsonaro žádá miliardu dolarů za to, že zpomalí kácení amazonského pralesa. Je to nechutné vydírání, ale pořád to není nic proti evropskému pálení biomasy a plynovým kšeftům.

16.4.2021 v 9:42 | Karma článku: 29.71 | Přečteno: 515 | Diskuse

Jan Tomášek

Přehrada Bystřička a ekologická havárie na Bečvě

Dvě poněkud odlišná témata - jedno spíše prázdninově letní a k tomu ohlas na ekologickou havárii na Bečvě roku 2020 - kdy v souvislosti s vypuštěním závadných látek došlo k úhynu značného množství ryb.

14.4.2021 v 11:51 | Karma článku: 9.75 | Přečteno: 548 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Letadlem nepoletíte, alou na předražený vlak

Francouzský parlament zakázal vnitrostátní lety, které lze uskutečnit přímým vlakem za méně než dvě a půl hodiny. Zákaz je součástí klimatického zákona. V principu jde možná o logický krok, bohužel má opět své drahé ALE.

13.4.2021 v 10:36 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Koniklecová louka čelí davům návštěvníků. Pošlapané rostliny nemusí znovu vykvést

Koniklece na Kamenném vrchu čelí velkému nebezpečí. Přívětivé počasí totiž přilákalo na koniklecovou louku stovky lidí. Návštěvníci si tyto vzácné rostliny fotí, nedrží se na stezkách a koniklece bývají často pošlapané. Poškozená

10.4.2021 v 8:32 | Karma článku: 12.94 | Přečteno: 209 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Teď by měla Greta začít opravdu křičet

Bohužel se děje přesně to, před čím se snažím varovat. Údajně „zelené“ plány se začínají naplňovat, ovšem životní prostředí i klima zapláče. V hlavních rolích biomasa, plyn, vychytralí politici a hloupí aktivisté.

6.4.2021 v 11:29 | Karma článku: 42.86 | Přečteno: 2091 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 407

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Najdete na iDNES.cz