Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 18. dubna 2021 Valérie

Kino

6. 09. 2016 7:00:07
Hezky s posaďte, otevřete si sáček houbových chipsů, nejlépe z mochomůrky tigrované, či jiné dobře vysušené dobrůtky a podívejte se na budoucnost, které se pravděpodobně nedožijete. Není nad krásný svět, tak proč se dělit.

Jen maličkost - film vznikl v roce 2012 a proto doporučuji se podívat na předpokládané události roku 2016.

Jak se blíží jakékoli volby, je téma ochrany životního prostředí velmi důležité. Najednou mají všichni politici, jak ti staří, tak ti noví, plná ústa nápadů, jak, když budou zvoleni, všechno změní.

Někteří táhnou za jeden provaz, jehož konec je často uvázán k dobře vypasené krávě, která jim za přihrání dobrých pastvin, dá i trochu svého mléka. Jiní zase chtějí pracovat jen pravou rukou, a proto se není čemu divit, když na konci jejich volebního období, bude (v lepším případě) hotova jen polovina toho, co slíbili.

Skutečnost je jiná.

Kdyby totiž zde byl skutečný zájem na změnu, dávno by se stala.

Namísto toho mi při jízdě k dalšímu projektu INDUSTRIAL UPCYCLING, padne do oka další z prospěšných činností odpadových společností a "nakladačů s odpady", jimž politici dali do rukou nejen moc nad naší budoucností, ale i peníze, kterých mají na rozdávání.

Tuzemská realita, na dohled jednoho z tolik podporovaných průmyslových parků v zemi, kde politik rovná se dobrák, rozdávající zemi všem, kdo mu přispějí "Na nové, Náhradní".

Zatímco narůstá objem zpráv týkajících se limitů zdrojů, které nám Země poskytuje, průmysl a lidé kteří ho řídí, nechávají výrobky žít v rádu dní, aby pak v řádu týdnů hnily na hromadě, než se zahrabou na skládce a hnily tam.

Co na tom, že všechny palety mají za sebou jen jednu cestu. Co na tom, že je tento obraz (i když za vysokým plotem opatřeným ostnatým drátem) viditelný z jedné z hlavních dálnic protínajících zemi křížem, krážem. Co na tom, že za každou paletu ten, kdo ji hned vyhazuje, zaplatil.

Jako by se nic nedělo a politici jezdí ve svých superrychlých vozech se super modrým majáčkem, aby nám ukázali, že si neumí řídit vlastní čas, a proto budou řídit ten náš.

Abych nezapomněl. Minulý pátek jsem oznámil svůj odchod z blogovací sféry iDNES, která dokazuje, jak různě může vypadat svoboda slova, hlavně toho, které jasně říká, co její majitel a další "dobrodinci" pro zemi dělají. Netrvalo dlouho a přišlo místo nové, jmenuje se Parlamentní listy a já doufám, že mé názory budete rádi sledovat i tam.

Přeji Vám krásný den

P.S. jak jsem se dozvěděl tuto cestu z iDNES jsem nezvolil zdaleka jako první. Důvody však byly stejné a to snaha zavřít ústa těm, kdo chtějí mluvit jinak, než jim pánové podepisující výplatní pásku, řeknou.

Autor: Michael Rada | úterý 6.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 19x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Nechutné handlování o prales aneb zelené pokrytectví

Brazilský prezident Bolsonaro žádá miliardu dolarů za to, že zpomalí kácení amazonského pralesa. Je to nechutné vydírání, ale pořád to není nic proti evropskému pálení biomasy a plynovým kšeftům.

16.4.2021 v 9:42 | Karma článku: 29.71 | Přečteno: 515 | Diskuse

Jan Tomášek

Přehrada Bystřička a ekologická havárie na Bečvě

Dvě poněkud odlišná témata - jedno spíše prázdninově letní a k tomu ohlas na ekologickou havárii na Bečvě roku 2020 - kdy v souvislosti s vypuštěním závadných látek došlo k úhynu značného množství ryb.

14.4.2021 v 11:51 | Karma článku: 9.76 | Přečteno: 548 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Letadlem nepoletíte, alou na předražený vlak

Francouzský parlament zakázal vnitrostátní lety, které lze uskutečnit přímým vlakem za méně než dvě a půl hodiny. Zákaz je součástí klimatického zákona. V principu jde možná o logický krok, bohužel má opět své drahé ALE.

13.4.2021 v 10:36 | Karma článku: 37.04 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Koniklecová louka čelí davům návštěvníků. Pošlapané rostliny nemusí znovu vykvést

Koniklece na Kamenném vrchu čelí velkému nebezpečí. Přívětivé počasí totiž přilákalo na koniklecovou louku stovky lidí. Návštěvníci si tyto vzácné rostliny fotí, nedrží se na stezkách a koniklece bývají často pošlapané. Poškozená

10.4.2021 v 8:32 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 209 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Teď by měla Greta začít opravdu křičet

Bohužel se děje přesně to, před čím se snažím varovat. Údajně „zelené“ plány se začínají naplňovat, ovšem životní prostředí i klima zapláče. V hlavních rolích biomasa, plyn, vychytralí politici a hloupí aktivisté.

6.4.2021 v 11:29 | Karma článku: 42.86 | Přečteno: 2091 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 407

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Najdete na iDNES.cz