Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Jak se stát insolvečním milionářem aneb legální lichva

21. 07. 2016 7:00:07
Ve svém blogu jsem se otázkám dluhů, dlužníků, vyděračů, lichvářů a dalších finančním záležitostem již několikrát věnoval. Dnešní příspěvek však zaměříme jinam, například na cestu, jak se dostat bez větší námahy mezi milionáře

Před samotným zahájením se Vás zeptám, co si myslíte, že mají společného následující firmy?

X-CREDIT Czech s.r.o., DOOR Financial a.s., CENTROFINANCE s.r.o., EC FINANCIAL SERVICES a.s., AMERICAN CREDIT s.r.o., český triangl a.s., FAIR CREDIT INTERNATIONAL, SE, HELP FINANCIAL s.r.o., KOBLÍŽEK PLZEŇ s.r.o., T&C DOMOV s.r.o., JET MONEY s.r.o,, PATRION BUSINESS s.r.o., ABEWY EXE GROUP s.r.o, TOMMY STACHI s.r.o., WLS INKASO s.r.o., ÚVĚROVÝ SERVIS s.r.o., INTRUM JUSTIA S.R.O. a PROVIDENT FINANCIAL?

Nevíte?

No přeci ...

Všechny myslí na lidi a v inzerátech všech typů vždy a hlasitě mluví o dobrotě svého srdce, ale vždy zapomenou dodat, že o vnitřní orgány jim ani tak nejde, jde o majetek a prostředky, které těm, kdož si u nich vypůjčí, dříve, či později seberou se ziskem 100 i více procent.

Kdo nevěří, At se přesvědčí sám, třeba tady, informace jsou volně dostupné.

Ale zpět k oznámení v nadpise a perexu. Cesta není vůbec dlouhá, ale je zajímavá.

To se takhle narodíte 13. února roku 1991 a jste porevolučním dítětem s možnostmi světa otevřenými dokořán. Absolvujete školku, školu, Západočeskou univerzitu, ale i Univerzitu Palackého v Olomouci a stanete se v pětadvaceti reportérem televize NOVA, kde pobudete 3 roky a rok před ukončením zvládnete zároveň vykonávat funkcí vedoucího zahraničního zpravodajství PRIMA TV, kde vydržíte celých 9 měsíců, abyste se na jeden rok stal reportérem České televize.

Předpokládám, že ztrácíte trpělivost a říkáte si, proč nám to všechno vykládá, my chceme ten návod na milionáře!

V tomto případě myslím, že trpělivost růže přináší a s nimi pěkný balík, protože po neúspěšné téměř pětileté kariéře v televizním businessu zjistíte, že nemáte ani slávu, ani dost peněz a rozhodnete se pro radikální řez.

STANETE SE INSOLVENČNÍM SPRÁVCEM

Jak to? To jde jen tak? Bez ničeho?

Ze životopisu některých insolvenčních správců zjistíte, že ano, protože se stali insolvenčními správci, o tři roky (na jiných stránkách uváděno o dva roky) dříve, než úspěšně složili ZVLÁŠTNÍ ZKOUŠKU INSOLVENČNÍHO SPRÁVCE.

Nevím jak Vás, ale mne by zajímalo, co vlastně bylo zdrojem příjmu "nového insolvenčního správce" v době, kdy nebyl zaměstnán jinde a neměl ony zkoušky. Mohl třeba na zkoušku půjčovat prostředky potřebným a nejraději lidem, o kterých bylo jasné, že nikdy nebudou mít na vrácení celého dluhu včetně tak chytře definovaného příslušenství.

Takto by si totiž šlo dobře vykrmit prasátka, z jejichž zabijaček, v nové funkci, bude k rychle k dispozici nejeden ten miliónek zisku.

Půjčíte tisíc, zpátky dostanete deset tisíc, či sto tisíc, nula sem, nula tam.

To není lichva, to je Česká republika a její zákony a zákonodárství.

To je řešení k ochraně dlužníků, to které zůstalo jen a pouze na papíře.

Jak jsem na to přišel? Celkem snadno koukám kolem sebe, nebojím se hovořit s lidmi bez ohledu na to, zda-li jezdí v drahých vozech, či za sebou tahají kárku se šrotem a bydlí pod mostem. I oni pro mne totiž zůstali lidmi.

A často se jejich příběhy opakují.

Bianko směnky s podpisem daným v okamžiku nouze, když bylo třeba koupit dítěti vybavení do školy, či použitou chladničku namísto té, která ač tak opečovávaná, další desetiletku nezvládne, či invalidní vozík namísto toho, co někdo ukradl apod.

K insolvenčnímu správci se dostanou dluhy oveček lichvářů, které najatí advokáti učesali a předložili soudu v podobě psané děrami zákona tak, aby soud pochopil, že tím kdo trpí není původní dlužník, který původní částku již přeplatil stonásobně, ale právě chudák dobrosrdečný lichvář.

A tak se sejde v insolvenci částka 200.000 a u rozvedených manželů, kde došlo k vyrovnání majetku před vznikem dluhu jednoho z manželů, a do placu se vhodí následující formulka:

SMOUVA BYLA UZAVŘENA V POSLEDNÍCH TŘECH LETECH PŘED ZAHÁJENÍM INSOLVENČNÍHO ŘÍZENÍ

A proto se napadá její platnost.

No není to krásné?

Zákonodárství naší republiky pracuje s budoucností lépe než věštkyně na jedné z tuzemských televizí a to s jediným cílem, ochránit „nevinné“

Smál bych se, kdyby mi z podobných případů nebylo k pláči a to i z toho důvodu, že pro insolvenci ve výši 200.000,-Kč hrozí 80ti leté ženě, kterou manžel dlouhá léta okrádal, že přijde o byt a chatu, které byly jejím jediným majetkem a jsou místy, kde nachází útočiště, zatímco skutečný dlužník možná dělá dluhy někde jinde. Je zajímavé, že paní soudkyni ani nepřekvapuje, proč se má kvůli dluhu za 200.000,-Kč sahat na majetek 10x dražší.

Ovšem, není se čemu divit, když insolvenční správce je neuznaný herec a k vykonávání činnosti nepotřebuje víc než absenci svědomí a klientelu, která mu bude ráda odkapávat z loupeží, které se díky němu stanou legálním zdrojem milionových příjmů nejen pro ně, ale i pro něho samotného.

P.S. zajímalo by mne, v kolika případech došlo k tomu, že lichváři se sami stali insolvenčními správci, stejně jako se největší pokrytci stávají obhájci transparentnosti a lidé profitující z nárůstu odpadu bojovníky za čistý svět.

P.P.S. Po napsání článku se objevil na internetu odkaz na bouři exekutorů, kterým navrhuje ministr spravedlnosti pan Pelikán snížit odměny. Jsem pro a to už jen z toho důvodu, že exekutoří jsou jeko jedni z nemnoha úředníků ze svých platů schopni žít v nadstandardním luxusu a výsledkem jejich práce je často zmar a deprese.

P.P.P.S. proč například soud nezajímá to, jak je možné, že při půjičce 21.000 dělá Poplatek za poskytnutí úvěru 8.400,-Kč, Poplatek za vyhodnocení úvěru 3.447,-Kč a Inkasní poplatek 8.400,-Kč, tedy celkem 20.247,-Kč, tedy 96,4% vypůjčené částky apod.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Michael Rada | čtvrtek 21.7.2016 7:00 | karma článku: 31.25 | přečteno: 2066x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Tak už ty lidi konečně vyhoďte!

Jak už víme, podle posledních známých údajů česká ekonomika symbolicky utekla z recese rozdílem jediné desetinky procentního bodu (což tedy není žádná velká výhra).

8.6.2023 v 16:05 | Karma článku: 45.09 | Přečteno: 9339 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Koruny nejsou peníze

Víte, jak se poznají peníze? Peníze jsou cokoliv, čemu společnost důvěřuje a co splňuje současně tři funkce:

7.6.2023 v 8:00 | Karma článku: 36.16 | Přečteno: 2000 | Diskuse

Evžen Korec

Pokles stavební produkce nepřestává, ztrácela i v dubnu

Pokles stavební produkce nepřestává, ztrácela i v dubnu. V Praze se v rámci nové výstavby začalo stavět pouhých 78 bytů.

6.6.2023 v 17:20 | Karma článku: 4.24 | Přečteno: 205 | Diskuse

David Kunc

Událost v ekonomice v 22. týdnu

schválení navýšení amerického dluhu (uff, všem se nám ulevilo, snad jsme ale nezapoměli na původní problémy jako je inflace či nestabilita bank....)

4.6.2023 v 23:30 | Karma článku: 8.03 | Přečteno: 76 | Diskuse

Milan Smutný

Hrozí kolaps českého státu v energetické bezpečnosti vinou deficitu elektřiny

Stabilní dodávka elektřiny, kdy v každém okamžiku se musí výroba rovnat spotřebě, je základem prosperity naší civilizace. My Češi se o tento fundament hodláme svou pasivitou a neschopností nechat za pár let připravit.

3.6.2023 v 18:47 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 610 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 412

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...