Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jím jenom jídelníčky

8. 06. 2016 7:00:07
Ne, tedy doslovně. Já konzumuji jen jejich obsah a víte co, ta dieta není vůbec špatná. Díky rozšiřující se penetraci mobilních technologií a transferu informací, tak stačí zajít denně na www.menicka.cz a jsem sytý.

Říkám tomu - Permanentní Půst, neboli "PP"

Na rozdíl od projektů PPP - kde pod záminkou spolupráce soukromého a státního sektoru vytváří hladší penězovody z kapes všech, do kapes jedinců, se PP vyznačuje vysokou efektivitou a hlavně výraznou redukcí nákladů.

Vezmu-li, že průměrný oběd vyjde na 125,-Kč (samozřejmě bez pití), pak při průměrném pětidenním pracovním týdnu můžeme uspořit 625,-Kč týdně. To znamená za měsíc 2.500,- a za rok to dává hezkých 30.000. To je, či byla, maximální částka, jakou stát přispíval na stavebním spoření.

Promítl-li bych to do jedné dekády, pak se jedná o 300.000,-Kč a to už je částka významná.

Ovšem zprůměrování ceny oběda není optimální. Mnohdy je podstatně dražší, jindy se najíme i za polovinu, ale na co jsme zapomněli je cesta do restaurace, často i parkování a pak samozřejmě ona lákadla u stolu a vůně a další propriety, které Vaši peněženku odlehčí zase o něco více.

Ještě před rokem bylo pro mne standardem jíst 3x denně.

Zajímavé je, že snídaně se již více než 3 dekády sestává standardně z hrnku dobrého čaje a 2 ks sušenek (ne 2 balení), speciálně se pak jedná o Mariolázeňské sušenky KOLONÁDA, výrobce OPAVIA. Jedná se o jedny z mála produktů, které se chuťově za léta nezměnily. Jsou sice menší, hubenější a dražší, ale to mi až tak nevadí.

Oběd již od začátku roku prostě vynechávám

A večeře je na domácím stole různorodá, ale nejedná se o žádné přejídání, spíše o zdravé zakončení dne.

Když jsem s PP začal, bylo to trochu nedobrovolné. Nepotřeboval jsem hubnout, ale potřeboval jsem šetřit a i částka za oběd, v celkovém součtu byla pro mne neúnosnou.

Ze začátku se projevovaly standardní syndromy půstu. Bolest hlavy, kručení v žaludku, výjimečně fyzická slabost, ale neutekl ani měsíc a tyto syndromy zcela vymizely a dnes naopak, najím-li se v poledne, tak jako jsem to dělal dříve, nemám již chuť večeřet.

V překonání syndromů uváděných výše mi hodně pomohlo právě pojídání jídelních lístků, resp. jejich obsahu. Tyto jsem studoval již dříve, když jsem ještě obědval a to z toho důvodu, že dnešní nabídka restaurací ve spojení s elektrickou jednokolkou, mi umožňovali jíst jen tam, kde udělali aktuálně jídlo, na které jsem měl chuť, a to po celém městě, bez limitu.

Tak jsem poznal spousty nových míst, restaurací, ale i lidí, kteří je provozují a to bylo příjemné a nové,

Zpátky však k Permanentnímu Půstu.

Zamyslím-li se co mi dal, pak musím říci, že například lepší fyzickou kondici a dokonce možnost obléci věci, které mi dobře sedli již před 20 lety a zase se vrací do módy. Zároveň mám dobrý pocit, že se mi podařilo zmírnit objem plýtvání a negativní stopy, kterou jsem jako konzument nechával za sebou.

Nevím sice co na to paní doktorka Cajthamlová, koučové za zdravý životní styl, či pan Pohlreich, ale já považuji Permanentní Půst za užitečný a to nejen po fyzické, ale i té ekonomické stránce, protože chladnička a mrazák naplněné od shora dolů, mne šťastnějšími již dlouho nedělají.

Takží i Vám přeji Dobrou chuť, pokud právě pročítáte.

Autor: Michael Rada | středa 8.6.2016 7:00 | karma článku: 14.05 | přečteno: 445x

Další články blogera

Michael Rada

ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.

5.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 3.90 | Přečteno: 142 | Diskuse

Michael Rada

Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,

7.7.2017 v 10:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 71 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Hana Rebeka Šiander

Proč by měl předseda sněmovny Radek Vondráček rezignovat?

Předseda sněmovny Radek Vondráček před zahájením schůze zdvihl prostředníček a vulgární gesto adresoval svému kolegovi z hnutí ANO. Byla to klukovina, přešlap nebo testování veřejnosti, co ještě snese? Jak daleko to zajde?

22.1.2020 v 20:48 | Karma článku: 14.96 | Přečteno: 444 | Diskuse

Pavel Opl

Extrémní zdražení elektřiny pro domácnosti se rychle blíží

Bilion korun za "soláry" byly pouze drobné. Mnohonásobné plošné zdražení cen elektriky za dobíjení elektromobilů jasně signalizuje, co se velmi brzy stane všem domácnostem. Je vůbec šance, jak se tomu vyhnout ?

22.1.2020 v 20:42 | Karma článku: 28.88 | Přečteno: 666 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Naama Issacharová: V předvečer dne naděje

Velká očekávání jsou vkládána do návštěvy ruského prezidenta Putina v Izraeli, kam přiletí ve čtvrtek 24. ledna. Napjatí jsou všichni, kdo se zájmem a solidárně sledují případ Naamy Issacharové.

22.1.2020 v 19:43 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 108 | Diskuse

Karol Wild

Novodobá historie jednoho starého domu - část druhá

Před několik dny jsem napsal do svého blogu výše uvedený článek a slíbil jsem čtenářům, že je seznámím s odpověďmi příslušných institucí, které jsem v článku jmenoval. Tady je jejich reakce:

22.1.2020 v 18:20 | Karma článku: 5.60 | Přečteno: 113 | Diskuse

Jan Ziegler

Rudá armáda vraždila v polských Przyszowicich muže, ženy a děti

Ta zpráva webu Deniku.cz mně překvapila. Rudá armáda brutálně zničila polskou vesnici Przyszowice ve stylu českých Lidic. Beru to jako důkaz toho, že komunisté nacisté jsou stejným zlem.

22.1.2020 v 18:19 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 585 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 403

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Najdete na iDNES.cz