Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Neuvěřitelně drzá lež a vykrádání

17. 03. 2016 7:00:07
To že se naši politici obhajují lží, už jsme si zvykli, stejně jako na skutečnost, že vulgarita stala se nejen u nich, jakýmsi standardem mluvy. I na marketing plný překroucené pravdy jsem si zvykl, ale aktuální kampaň ČESMAD

mne skutečně zvedla ze židle a to doslovně.

a teď se podívejte na 4 roky starou kampaň z Německa

Nejenom, že společnost ČESMAD neměla ani intenci něco zajímavého vymyslet sama a jen zkopírovala kampaň starou čtyři roky, ona navíc ve své řeči placené kromě jiného i z kapes státu a svých členů, převrací skutečnost takovým způsobem, až je mi z toho fyzicky špatně. Je to možná tím, že na podobných kampaních má zájem někdo úplně jiný, někdo koho černé zlato propalované na každém kilometru velice dobře živí.

Organizace živená dopravními společnostmi a často neefektivitou logistických toků na silnicích se nás snaží přesvědčit k padesátému výročí založení, že to jinak ani nejde.

To že jde podobnou zprávu říci i jinak, však ukazuje video z USA

Netvrdím, že kamiony nejsou potřeba, opak je pravdou. Přepravy kamiony jsou důležité a jedním z důvodů důležitosti je stále pokulhávající efektivita globálních dodavatelských a subdodavatelských řetězců, v nichž ty české, dle videa, ještě více pokulhávají a to i přesto, že zde je spousta hráčů, kteří patří v optimalizacích a efektivitě k absolutní světové špičce a to nehovořím o firmách zahraničních, ale tuzemských.

Přesto jestli si vedení ČESMAD skutečně myslí, že to bez kamionů nejde, doporučoval bych jejich odstoupení, začali totiž věřit vlastní lži. Kdyby to však přiznali, postavili by sami sebe proti slovům uváděným na vlastních stránkách

K datu psaní tohoto článku bylo dle stránek svazu, jeho členem 2.081 firem, které provozovali celkem 24.492 vozidel. I když vím, že číslo, které nyní uvedu bude mírně zkreslující z důvodů množstevních rabatů na členských příspěvcích, můžeme odhadovat, že jen na nich svaz vybere přes 30,000.000,-Kč ročně.

Ovšem to nejsou zdaleka všechny příjmy, velká část jich totiž jde i z tzv. přidaných činností k nímž patří například školení řidičů (kromě jiné činnost prošetřovaná Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže), kde milion sem, milion tam, jistě jich pár desítek za rok bude no a přidáme-li k tomu e-shop, myslím že obrat snadno vyroste ke 100.000.000,-Kč a to na "objekt", který v Obchodním rejstříku nenajdeme není vůbec špatné. Navíc, jako u mnoha jiných spolků vlastně žádné finanční údaje veřejně moc dohledat nejdou, proč by také měly jít, že?

Spolek ČESMAD udělal svým oslavným videem voly nejen z lidí, kteří ho shlédli, ale i z vlastních členů, o kterých říká - nebudete-li mít nákladní vozy = kamiony, nic nezvládnete. Asi zapomněl, že součástí každé kvalitní dopravní firmy je podstatně širší portfolio vozového parku, než jen kamion a dobré společnosti udělají maximum proto, aby tohoto parku využila, i když třeba nestandardně a zákazníkovi pomohla.

Na závěr oslavy 50 let založení ČESMAD, ještě malou perličku. Víte, že ČESMAD je to ZELENÁ FIRMA?

Na závěr bych rád konstatoval, že je mi jasné, že spolek ČESMAD je v době pokročilých informačních technologií a internetu stejně důležitý jako ODBORY, protože kam jinak ukládat miliony, ale pro oslavu příštích 50 let činnosti, by se měla dle mého názoru podobné klamavé reklamně vyvarovat.

A když už jsme u těch videí, zakončeme dnešní článek "dokumentárním" filmem z loňského roku, nesoucím příhodný název - SVĚT BEZ ROPY - život bez ropy.

Jestliže chceme zabránit stavu indikovanému ve videu, je třeba začít změnu okamžitě a přestat plýtvat a vytvářet odpad automaticky, jak to činíme doposud. I proto musíme přestat věřit všemu, co nám předkládají lobbisté a politici ovlivnění jedinou věcí, penězi.

P.S. ani u tohoto videa si nejsem jist, kdo za ním stojí, zda-li ropné či jiné lobby, či skutečně lidé, kteří se snaží poukázat na nutnost změny, protože kromě jiného, není v tomto filmu ani zmínka o tom, že ropa a ropné produkty se dají zpět získávat právě z plastů, které jsou jaksi ponechány opomenuté.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Michael Rada | čtvrtek 17.3.2016 7:00 | karma článku: 18.41 | přečteno: 1354x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Milan Smutný

Evropa uvázla v chřtánu čínského draka

Kdyby se zítra Čína rozhodla útokem definitivně připojit vzbouřeneckou provincii s demokratickou vládou na Tchaj-wanu, země EU by se kvůli své závislosti na Číně sotva mohly připojit k očekávané čínsko-americké konfrontaci.

7.6.2023 v 14:44 | Karma článku: 23.06 | Přečteno: 307 | Diskuse

Kateřina Kešnerová

Klimatický aktivismus ohrožuje důchody

„Klimatický žal“ může ohrozit nejen důchodový systém, ale ekonomickou stabilitu států. Je přitom uměle a cíleně vyvoláván i za státní peníze.

30.5.2023 v 9:11 | Karma článku: 23.48 | Přečteno: 424 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Náš zelený úděl na místě, kde lišky opravdu dávají dobrou noc

Zelená je krásná barva, barva lesa, barva trávy. Jen je ta barva nějak zneužita. My starší pamatujeme zelené mozky, což rozhodně nebyli žádní zelení aktivisté, ale lampasáci (vojáci).

28.5.2023 v 19:30 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 302 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Za většinu emisí nikdo žádné povolenky neplatí

Světová banka oznámila, že státy vybraly loni na emisních povolenkách přes 2 biliony korun. Jenže tyto peníze pokrývají pouze 23 procent celkových emisí. To krásně ilustruje, v čem tkví zásadní problém v boji se změnou klimatu.

25.5.2023 v 9:34 | Karma článku: 32.74 | Přečteno: 661 | Diskuse

Kateřina Kešnerová

Tohoto vědce zelení chtít poslouchat nebudou

Poslouchejte vědce, hřímala Greta Thunbergová. Vsadím se ale, že když mluví Václav Smil, zacpává si uši.

22.5.2023 v 10:54 | Karma článku: 35.36 | Přečteno: 921 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 412

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...