Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Otevřený dopis prezidentu republiky - Výzva k rezignaci

8. 11. 2014 7:00:07
Vážený pane prezidente, dovoluji si Vám zaslat touto cestou dopis. Protože blog je veřejný, jedná se o dopis otevřený. Rád bych Vás vyzval k rezignaci a věřím, že se zachováte jako muž a skutečný Prezident. V textu tohoto dopisu najdete argumenty, které mne přivedly k jeho napsání i k výzvě samotné.

Vážený pane prezidente,

Dovoluji si Vás touto cestou oslovit a navrhnout Vám zvážení Vašeho odstoupení z funkce hlavy státu. Hlavním důvodem mého návrhu je skutečnost, že nenaplňujete obsah prezidentského slibu, který jste složil.

Ptáte-li se kdo jsem, že si dovoluji oslovit touto cestou hlavu státu, Vám rád zodpovím.

Jmenuji se Michael Rada a jsem občanem České republiky.

Jsem člověkem, kterému ve druhém kole prezidentské volby byla znemožněna volba (když zůstala zamčena volební místnost v době, kdy jsem volit mohl).

Jsem člověkem, který žil a vyrůstal v době ČSSR, a následně odmaturoval několik měsíců po Sametové Revoluci.

Jsem člověkem, který absolvoval 18 měsíců základní vojenské služby a nevyhýbal se službě obrany státu.

Jsem člověkem, který až do loňského roku pracoval v pozicích zaměstnance tuzemských i zahraničních společností a vypracoval se na úroveň nejvyššího managementu a to i přesto, že nevystudoval vysokou školu.

Jsem člověkem, který v květnu 2013 přestal být závislý na svém zaměstnavateli a stal se OSVČ z důvodů, aby mohl vykonávat projekty vedoucí ke snižování objemu generovaných odpadů a to nejen na lokální, ale i globální úrovni. Cílem mého podnikání je VYBUDOVAT SVĚT BEZ ODPADŮ.

Jsem člověkem, který se nebojí zodpovědnosti ani tak velké, jaká vyplývá z funkce Prezidenta České republiky.

Vše co uvádím výše, však nevypovídá o důvodech, které mne dovedly k napsání této otevřené výzvy k Vaší abdikaci a složení funkce, přesto je považuji za dobrý základ, protože až na výjimky jsem svůj život strávil v České republice a je mým zájmem, aby i má dcera a další generace dostaly zemi fungující, namísto porouchaného odpadkového kontejneru, kterým se republika bez skutečného vedení stává.

Důvodů k vaší abdikaci vidím mnoho a jejich počet každým dnem narůstá. Před samotným výčtem bych však rád připomněl obsah prezidentského slibu, který jste podepsal. I přes důležitost této funkce se jedná o slib velmi stručný:

„Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Slib jste byl nucen, z důvodu gramatické chyby, podepsat dvakrát. Věřím proto, že si jeho obsah dobře pamatujete. Je-li tomu skutečně tak, pak se ptám:

  1. Proč upřednostňujete osobní zájmy a zájmy malé skupiny obyvatel, před zájmy České republiky?
  2. Proč rozdáváte sliby o vstřícnosti přístupu bez ohledu na politickou a ekonomickou situaci obyvatel, jak země naší, tak zemí, kterým vládnou politici a politické strany, které totalitní režim řadí nad demokratický
  3. Proč otevřeně podporujete veřejně společnosti, mající dlouhodobě negativní vliv na zdraví obyvatel a jejich ekonomiku.
  4. Proč bezvýhradně akceptujete nekoncepční zákony a naopak degradujete snahy o dosažení změn které by měly pozitivní vliv na obyvatele České republiky
  5. Proč nejste příkladem odpovědného občana a předkládáte namísto vrcholného politika obraz vulgárního, přezíravého, pohrdavého nadhledu na všechny a všechno za čím nestojíte Vy sám, ani lidé, kterými jste se za léta v politice obklopil.

Apeluji na Vás jako na muže, kterému slovo čest není cizí, stejně jako slova vědomí a svědomí. Vždyť právě těmi by jste se měl řídit, v souladu se slibem, který jste stvrdil svým podpisem.

Váš věk může být omluvou za únavu, či případné zdravotní potíže, není ho však možné používat jako výmluvu za chybné kroky, které jste realizoval.

Prezidentská funkce spojuje úzce Práva a Povinnosti. Jako jeden z benefitů svého působení v této funkci máte zajištěnu doživotní rentu a proto věřím, že její výše bude dostatečnou, pro strávení zbytku Vašeho času v důstojném prostředí.

Tohoto privilegia se Vám dostane na rozdíl od mnoha obyvatel, kteří díky reformám, na kterých jste se i Vy aktivně podílel, jako jedinou odměnu za svou celoživotní práci, která často nebyla pouhým sezením u stolu v kanceláři, či za stolem politika, a za platbu daní, dostanou částku, často nepokrývající ani základní výdaje na jídlo a nemluvě o klidném životě ve stáří.

Na závěr si dovolím ještě doporučení.

Nemyslím, že by nový prezident měl vzejít ze stávajícího politického prostředí. To je nezdravé a ovládané touhou po moci a penězích. Novým prezidentem by měl být člověk, pro něhož prezidentský slib bude závazkem a věrnost republice spojená s podporou obyvatel úkolem, který bude kromě života rodinného jediným cílem a to bez ohledu na tlaky zájmových skupin a jednotlivců jejichž jediným zájmem je pouze profit osobní.

Věřím, že se k Vám můj dopis dostane. V takovém případě budu rád, vyjádříte-li se svůj postoj nejen slovy, ale i činem hodným Státníka.

Děkuji Vám

Michael Rada

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Michael Rada | sobota 8.11.2014 7:00 | karma článku: 23.68 | přečteno: 1565x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Červenka

Nový Newspeak EU, povinná solidarita

Je pochopitelné, že EU se k otázce migrace musela nějak postavit. Bohužel stále neřeší problémy s tím spojené. A to za předsednictví Švédska, které mění svá pravidla po neblahých zkušenostech ve vlastní zemi.

9.6.2023 v 9:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Jan Jirků

V Rusku povinně strhávají z mezd a platů dobrovolný příspěvek na válku

Státní zaměstnanci i v některých soukromých společnostech povinně přispívají do fondů na podporu války. Studenti zdarma šijí uniformy a pracují místo mobilizovaných.

8.6.2023 v 19:02 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 281 | Diskuse

Michal Vimmer

Práva trpaslíků

Trpaslík prý má právo vybrat si (d)obra, který ho ochrání před (zlo)brem. A když si vybrat neumí, obr poradí. V 90.letech, kdy se hrála trpasličí volenka a ještě nás nevzali do EU, ozývaly se nápady stát se evropským Portorikem.

8.6.2023 v 8:41 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 625 | Diskuse

Jan Pavelec

Vláda ČR státní výdaje škrtat nemusí, ale chce.

V ČR je tempo zadlužování nejrychlejší proto, že v ostatních zemích EU rostl HDP rychleji, nikoliv proto, že by se v ČR více rozhazovalo. Škrty nejsou pro vládu vedenou ODS nástrojem pro snížení zadlužení, ale je to cíl sám o sobě

7.6.2023 v 20:30 | Karma článku: 17.29 | Přečteno: 392 | Diskuse

Jaroslav Červenka

Na Ukrajině již byl skutečně zničen minimálně jeden Leopard

Situace na bojišti je velmi nepřehledná a nejasná. Obě strany buď lžou nebo mlží. V každém případě je jisté, že sankce fungují, Kreml zpětně nakupuje vlastní náhradní díly z Myanmaru a Indie.

7.6.2023 v 14:31 | Karma článku: 21.74 | Přečteno: 668 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 412

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...