Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. června 2023 Stanislava

Zvláštnost Plzeňského boje proti Herní závislosti

15. 09. 2014 20:20:47
Nejsem rodilým plzeňákem. Do Plzně jsem se přistěhoval s prací před 16 lety a až na malé přestávky jsem již v tomto městě zůstal. Mám zde rodinu, byt, práci a zájem na tom aby Plzeň byla městem, kde člověk rád a s chutí žije. Bohužel to poslední se vytrácí a to rychlostí větší než proud všech místních řek spojený v jedno řečiště.

Důvody jsou malé, některé z nich hnědé a nepříjemně páchnoucí hlavně poté, co je den co den musíte sloupávat z podrážek bot svých i bot svých rodiných přísušníků. Další sice také malé, ale zapáchající ještě hůře a to hlavně poté, kdy máte zájem strávit čas v některé z místních restaurací odklud si, až na skutečné výjimky, kromě jídla odnášíte i vlezlý zápach cigaret.

Dnes bych se však rád věnoval Plzeňskému boji proti hazardu. Téma je to diskutované hojně, nejen na politické scéně (přeci jen je před volbami) a člověk by očekával, že se kromě slov, přistoupí i k činům a Plzeň může jít příkladem.

20140911_082003_tab.jpg

Jedním z prvních kroků, které jsou dobře viditelné při průjezdu městem je Reklama na Kasina. Na tu první na budově Kasina, které je součástí nákupní zóny Vltava umístěné při vjezdu od Prahy, jsem si již zvykl. Druhá na LED obrazovce Parkovacího domu Rychtářka mne však překvapila. Informace o tom že na každého návštěvníka čeká dárek, spojená s oznámením že 2x týdně čeká raut, oslovuje i mne, nehráče.

20140911_081956_tab.jpg

Oslovuje mne až do té míry, že jsem se rozhodl začít svůj blog na stránkách iDnes právě tímto tématem a věřím, že diskuze pod článkem bude stejně přínosná, jako u jiných blogů a nejenom to. Věřím, že tento článek pomůže městským politikům pochopit, že profit, be neměl být uplatňován nad zájmy obyvatel jako celku.

20140911_081952_tab.jpg

Ony si totiž stále tolerované herny, své příznivce najdou i bez toho, aby pod hlavičkou města musely ovlivňovat návštěvníky a obyvatele Plzně.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Michael Rada | pondělí 15.9.2014 20:20 | karma článku: 8.48 | přečteno: 421x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Jan Šesták

Jak prezident Petr Pavel řešil své známky

"Moje vize byla nemít žádný portrét, nemít žádnou známku, a pokud možno se takhle nezviditelňovat." Dále na středeční tiskové konferenci pan prezident Pavel zmínil, že to není způsob prezentace, který by mu byl vlastní.

9.6.2023 v 10:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 14 | Diskuse

Dana Lipová

Etické dilema náhradního mateřství

Už od základky mi vštepovali, že vědecký pokrok zachrání lidstvo. Až na vysoké jsem ale pochopila, že to může být i opačně. Důkazů v historii už máme mnoho.

9.6.2023 v 10:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Karel Wágner

Novinka v žánru popularizace vědy

Dobrý příběh musí být napsaný tak, aby se mu čtenář divil, nebo se ho lekal, říkával spisovatel Bohumil Hrabal.

9.6.2023 v 9:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Kdo je proti, podporuje Rusko

Jste proti Istanbulské úmluvě nebo stejnopohlavním „manželstvím“? Kritizujete vládní „úsporný balíček“? Tvrdíte, že ministryně obrany svůj resort nezvládá? Pokud jste odpověděli nejméně jednou „Ano“, podporujete Rusko.

9.6.2023 v 9:01 | Karma článku: 28.83 | Přečteno: 456 | Diskuse

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XLI. (o touhách, fotbalu a politických mrtvolách)

Jednou bych nejčernější z tuh moh sepsat seznam marných tuh. Pak bych smekl, zaklap dekl, vytuhnul, a už zůstal tuh.

9.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 10.04 | Přečteno: 103 | Diskuse
Počet článků 734 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 412

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Zemřel český e-sportový šampion Twisten, bylo mu teprve 19 let

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel český profesionální hráč počítačové střílečky Valorant Karel Ašenbrener, známý...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Jsme unavení úplně jako staří lidé, říkají Mišík a Jirásková

Zpěvák Adam Mišík (26) už rok randí s dcerou Ivy Kubelkové, modelkou Natálií Jiráskovou (18). Nedávno spolu začali...