Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poslední Přísvěvek iDNES

16. 09. 2016 7:00:07
Vážení čtenáři mého blogu, od 16.9.2014, tedy po dobu přesně dvou let, jste mohli každý den sledovat mé myšlenkové procesy, mou práci, projekty a názory. Po úvodní době svobodného psaní, se čím dál silněji v periodiku ministra

financí začala projevovat cenzura, mající různé podoby, aby nakonec dospěla ke kompletnímu vyřazení mých článků z hlavní stránky iDNES.

Redakce popírá cenzuru, ale na náhodu technické výpadky v době zveřejňování názorů na činnost majitele, či sponzorů v podobě odpadových, či vodárenských společností, až po opakované nařčení z PR, když v článku scházel jediný aktivní odkaz, to nevypadá.

V každém případě, jsem se rozhodl publikování na stránkách iDNES dnešním dnem ukončit a přesunout se jinam. Novým domovištěm mi bude server PARLAMENTNÍ LISTY, který se sice tváří jako čistě politický, ale jeho vedení i redakce dává prostor i dalším tématům a to v celé její šíři.

Nyní už konečně víte, k čemu COUNTDOWN tohoto týdne směřoval. Když jsem jej tvořil, narazil jsem v archivu článků na zajímavou maličkost. Některé články, s velkou čteností z „mého“ archivu iDNES zmizely. Vypařily se. Je zajímavé, že v každém z nich byl nejeden odkaz na lidi, kteří moji práci - tedy VYTVÁŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADU A PLÝTVÁNÍ, nemohou vystát, protože by přišli o všechny své zisky, které díky obému trvale narůstají a majitel serveru iDNES, k nim patří. Nejlepším příkladem může být článek s názvem KOUŘENÍ POVINNĚ DO ŠKOL – VYCHOVÁVEJME EKONOMICKY. I když ho v mém archivu Idnes nenajdete, nezoufejte, převzala ho i jiná media a je například na serveru skutečnosti.cz -http://skutecnosti.cz/koureni-povinne-do-skol-vychovavejme-ekonomicky/

Stejně jako u stávající adresy, můžete si udělat záložku na archiv mých článků, který se skrývá pod tímto linkem, věřím, že brzy tam budou všechny mé příspěvky, zatím, některé zabloudí i do jiné sekce a proto doporučuji sledovat i část Aréna a v ní Názory a Petice, kde články jsou hned po vydání umístěny.

Ptáte-li se co jsem z toho psaní měl, rád Vám odpovím.

  1. Dobrý pocit z toho, že dokáži, i když to není vždy snadné, plnit svá předsevzetí. Jedním z nich totiž bylo, psát blog pro každý den roku 2015. To jsem téměř 2x překonal.
  2. Utvrzení se v názoru, že o názory, které mám já, se zajímá více lidí a mnoho s nimi souhlasí.
  3. Utvrzení se v názoru, že o názory a reálné projekty, které mám, se zajímá dosti lidí, kterým vadí a snaží se mne umlčet a zastavit tak nastartovanou změnu, která se jich citelně dotýká po ekonomické stránce.
  4. Radost z toho, že za dva roky se mé texty přečetli 280.000 krát, což je 80x násobek počtu obyvatel městysu ve kterém jsem vyrůstal a absolvoval v něm svou kompletní před i školní docházku.
  5. Pocit, že jsem za sebou zanechal stopy, za které se nemám proč stydět, a bude na nich možné stavět budoucnost.
  6. Pochvalu z úst mého dědečka i mých rodičů, kteří mne vychovávali k tomu, abych nehrbil hřbet a nebál se fyzické práce, což jsou rady, na kterých stavím dodnes.

Když jsem u toho, mohu Vám také prozradit, co jsem z toho neměl

  1. žádný přímý, ani nepřímý finanční příjem a to na rozdíl od cenzorů, které cenzorství živí
  2. více času na svou práci a rodinu, která místy strádala
  3. přednost na křižovatkách, jedouce s modrým majáčkem namísto kočího

Věřím, bude-li ještě existovat ta možnost, že se ke svým textům budu moci vracet, stejně jako jsem to každý víkend činil s texty literárními z knih, které jsem psal před 20 a více lety a nad jejichž nadčasovostí jsem se mnohdy upřímně pozastavoval.

Tyto jediné pravděpodobně zatím na serveru PARLAMENTÍ LISTY nebudou, nezapadají tam, a proto hledám dál místo, kde by mohly vycházet v podobě, v jaké se zrodily. Je jich ještě dost, takže se není třeba bát nedostatku.

Přeji Vám všem, krásný víkend a čas bez odpadů a plýtvání ve všech jejich podobách a věřím, že mne budete pravidelně navštěvovat i na novém působišti.

P.S. jen pro zajímavost. Nadpis dnešního článku by byl důvodem pro vyřazení z hlavní stránky iDNES a to hned 6x (ale cenzura to není)

Autor: Michael Rada | pátek 16.9.2016 7:00 | karma článku: 13.12 | přečteno: 120x

Další články blogera

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Michael Rada

Zombie blog

Dne 16.9.2016 jsem publikoval poslední příspěvek do blogů iDNES, kam jsem přispíval každý den od 16.9.2014. Důvodem bylo zasahování redakce a záměrné snižování čtennosti u článků, které kolidovaly s činy a slovy majitele iDnes.

28.11.2016 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Eva Hauserová

O stromech trochu příliš populárně

Kniha Petera Wohllebena Tajný život stromů je prý světovým bestsellerem. Pro mě bylo poněkud těžké se do ní začíst, a to pro její pouťově-vyvolavačský tón. Přitom její obsah vůbec není špatný!

23.6.2017 v 8:49 | Karma článku: 6.94 | Přečteno: 182 | Diskuse

Eva Hauserová

EKO a EZO

Pozoruju, že často bývají sdružovány a spojovány činnosti a záležitosti orientované ekologicky a „ezotericky“. To dávám do uvozovek, protože definice ezoterična může být různá. Každopádně: proč se to vůbec děje?

22.6.2017 v 8:17 | Karma článku: 6.68 | Přečteno: 202 | Diskuse

Jan Ferenc

Voda je jen pro někoho

Tancem zhruba ve stovce měst se budou lidé snažit upozornit na nedostatek vody. Nedostatek nikoliv u nás, ale v řadě míst především tzv. třetího světa, kde kvůli němu denně umírají lidé včetně dětí.

21.6.2017 v 16:34 | Karma článku: 8.81 | Přečteno: 393 | Diskuse

Nikola Ptáčková

Rychlá dráha nebude rychle

Tak nám začala oprava Negrelliho viaduktu, paní Müllerová... Jeden by řekl zaplaťbůh, vzhledem k tomu, že viadukt byl uveden do provozu již v roce 1850, ale nešť.

17.6.2017 v 9:31 | Karma článku: 10.57 | Přečteno: 287 | Diskuse

Lucie Hlavinková

Ať žiješ v zajímavých časech!

Existuje prý čínské přísloví, nejhorší kletba, kterou můžete uvrhnout na svoje nepřátele: „Ať žiješ v zajímavých časech!“

15.6.2017 v 14:42 | Karma článku: 14.85 | Přečteno: 524 | Diskuse
Počet článků 732 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 389

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.