Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zpátky z Marsu, jdeme volit

8. 09. 2016 7:00:07
Zatímco se v tuzemsku dohadujeme, proč z Plzně do Prahy musíme jet i čtyři hodiny, když ministr Ťok slíbil, že práce půjdou lépe a rychleji, skončila na Havaji minulý víkend úspěšně roční expedice na Mars. Že jste o ní neslyšeli?

To bude asi tím, že je Mars, ale vlastně i Havaj, moc daleko.

Jednalo se o další z pokusů simulovat na Zemi pocit odloučení a samoty a samozásobení, s tím, že podobně by mělo být i na MARSU. Více informací je pak možné získat přímo za zdrojových stránkách Havajské univerzity.

Důvodem není unikátnost projektu, jak píši výše, podobné se již uskutečnili na více místech, ale shoda s tím, co se děje u nás, protože přesídlení na MARS má v plánu každá z tuzemských politických stran a každý z politiků, chystajících se do komunálních voleb.

Podívám-li se na tyto volby pohledem člověka, který hledá oblasti plýtvání a vzniku odpadu, aby je eliminoval, pak totiž musím konstatovat, že Politické volby, a je zcela jedno jaké úrovně, jsou jedním z nejnabubřelejších způsobů plýtvání a to nejen prostředky, jaké mám možnost zažívat.

Podívejte se, kolik se zbytečně vytiskne papíru, nejenom na volební lístky, ale i na plakáty, plakátky, letáky a další "dez-informační zdroje"

Kolik času zabírají proslovy o ničem, plné slibů, které se dobře poslouchají, ale zůstanou na úrovni slibů a to minimálně do dalších voleb.

Podívejte se, kolik prostoru začali zabírat billboardy a transparenty s hlavami "moudrých" které si před volbami přestávají barvit vlasy, aby vynikla šeď, jež by se měla rovnat moudrosti.

A kolik prostředků, které nikdy nevydělali, dokáží v předvolebních kampaních všichni vysát ze státního rozpočtu jen, aby byli krátce před volbami vidět, aby (budou-li pro n úspěšné) svým voličům zase zmizeli z očí. Samozřejmě poté, kdy část peněz odteče do jejich vlastních kapes.

Když pro "jednou politika" úspěšné nebudou, pak se může stát, že (neví-li toho dost na druhé) bude se nucen živit prací. Je zajímavé pozorovat, jak se pak snaží dostat zpět do politiky, aby nemusel, či nemusela trávit čas s plebejci, mezi něž přeci nepatří.

K napsání tohoto článku mne přivedla i otázka, která mi běžela hlavou, když jsem se díval na řadu plakátů se slovem ANO. Proč "komunální"? První část KOMU, tu chápu, ta symbolizuje natažené ručičky čekající na "zaslouženou odměnu" za podporu toho, či onoho plánu, či projektu, ale zbytek NÁLNÍ mi nešel do hlavy, než jsem si uvědomil, že jak je v době zkracování a zkratek běžné, i zde schází písmenko. Aby ne, když je na každém druhém plakátu vytištěno VELKÝM fontem.

Je to písmeno "A" a tím se dostávám k rozumnému vysvětlení druhé části slova. Správně totiž jako celek vyjadřuje výraz ANÁLNÍ. Tedy popisující oblíbenou zkratku mnoha politiků a vedoucích pracovníků k místům ještě POLITIČTĚJŠÍM a VEDOUCTĚJŠÍM.

V kontextu toho všeho se mi ani nechce zakončovat připraveným příspěvkem o muži, který nejen ve své zemi, roubuje na jeden strom více druhů stromovin a plodů. Pokud si dobře vzpomínám, učili jsme se o jednom podobném, tehdy žijícím ve státě nesoucím zkratku CCCP. Tam však cíl byl odlišný.

Na videu níže, pan profesor zmiňuje mnoho krásných myšlenek a jednou z nich je skutečnost, že na rozdíl od prvních prací, zohledňuje dnes budoucnost celého stromu a všechna vegetační období, tak aby tento žil, plodil a nosil krásu po co nejdelší období.

Jeden strom tak sdílí osud desítek jiných a to je právě to, co v politice chybí.

V ní totiž všechny větve a je jedno jmenují-li se ODS, ANO, KSČ, či vím já jak ještě, dávno zapomněly na skutečnost, že rostou na kmeni zvaném stát, a chtějí si urvat všechny živiny jen pro sebe a je jim jedno, že zbytek umírá.

Dokud se toto nezmění, nebude politiky ničím jiným, než plýtváním, a plevelem, který by bylo lepší vymýtit.

Dobru ukázkou podobného parazitujícího soužití, může být život předsedy odborových svazů, který jak říká „je z rodiny, která poslouchala Svobodnou evropu“. Možná i proto se rozhodl hned při první příležitosti, že na práci už nesáhne a bude se živit jen prací a penězi druhých.

P.S. kdyby jste měl někdo chuť ocenit mou práci a činnost pěti minutami svého času, můžete mne a mou společnost nominovat v soutěži TOP ODPOVĚDNÝ LEADER 2016 a TOP OPDOVĚDNÁ FIRMA 2016. Děkuji

Autor: Michael Rada | čtvrtek 8.9.2016 7:00 | karma článku: 0.00 | přečteno: 20x

Další články blogera

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 16 | Diskuse

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Michael Rada

Zombie blog

Dne 16.9.2016 jsem publikoval poslední příspěvek do blogů iDNES, kam jsem přispíval každý den od 16.9.2014. Důvodem bylo zasahování redakce a záměrné snižování čtennosti u článků, které kolidovaly s činy a slovy majitele iDnes.

28.11.2016 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Michael Rada

Poslední Přísvěvek iDNES

Vážení čtenáři mého blogu, od 16.9.2014, tedy po dobu přesně dvou let, jste mohli každý den sledovat mé myšlenkové procesy, mou práci, projekty a názory. Po úvodní době svobodného psaní, se čím dál silněji v periodiku ministra

16.9.2016 v 7:00 | Karma článku: 13.12 | Přečteno: 120 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Cvalín

Lidovci nikdy rovnou páteř neměli a ani mít nebudou

KDU-ČSL opet veřejnosti ukázala svoji pravou tvář. Lidovci, podle předsedy Pavla Bělobrádka by chtěli, aby vláda přijala jiný postoj k migračním kvótám.

24.6.2017 v 11:26 | Karma článku: 21.49 | Přečteno: 220 | Diskuse

Jan Dvořák

Sáhněte si do svědomí – nepřičinili jste se o brexit, jak tvrdí Macron ?!

Upřímná slova prezidenta Macrona na adresu Vé čtyřky, že z regálů Bruselské eurosámošky vyďobává jen lahůdky v podobě dotací, a oplátkou se nechce ani trochu zmultikulturnit, ne každý přijal s pochopením.

24.6.2017 v 10:49 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 265 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Evropo, probuď se! aneb Tečka za cirkusem jménem Mavi Marmara

Byla to klasická ukázka toho, že soudobý svět stojí vzhůru nohama. Ukázka dobré vůle Izraele v rámci principu moudřejší ustoupí. Ovšemže také ukázka toho, že náš svět se řítí do pekel.

24.6.2017 v 10:45 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 301 | Diskuse

Jiří Turner

Krize islámského světa - terorismus i migrace jsou důsledkem globalizace našeho světa

Jaké jsou ale příčiny té krize? Názory oscilují od paušálního obviňování islámu až k sebemrskačství, které svádí vinu na naši západní civilizaci. Zapomínáme však, že: What is globalization for the West is imperialism for the rest.

24.6.2017 v 9:30 | Karma článku: 6.73 | Přečteno: 172 | Diskuse

Tomáš Vyoral

Vlhké sny bruselské šlechty aneb když Tusk znásilňuje Lennona

Donald Tusk, předseda evropské rady, si na summitu EU pomohl slovy Johna Lennona. Vzhledem k nevalné úrovni politiků EU a jejich socialistickému smýšlení si nejsem jistý, zda neměl na mysli nebo na srdci spíše Lenina.

24.6.2017 v 9:11 | Karma článku: 32.63 | Přečteno: 557 | Diskuse
Počet článků 732 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 389

Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.